Személyi kölcsön - fontos részletek!

A személyi kölcsön felvételének számát az alacsony kamat mellett az is növelte, hogy igényléséhez ingatlanfedezet nem szükséges, illetve, hogy gyorsan hozzá lehet jutni. A nagy népszerűség idén is megmaradhat, a hitelintézetek 20-25%-os bővülésre számítanak. 

 

Személyi kölcsön felvételekor ne csak számlavezető bankjánál érdeklődjön, mert elképzelhető, hogy más pénzintézet jobb ajánlatot kínál. Jelenleg lehet találni a piacon 7% körüli kamattal is személyi kölcsönt, melynek THM-je (Teljes Hiteldíj Mutató) 8% körüli. A hitelösszeghez akár pár óra alatt is hozzájuthat, de maximum 2-3 napot vesz igénybe a procedúra. Gyorsíthatja az ügymenetet, ha előre beszerzi a dokumentumokat.

 

Személyi kölcsön felvétele előtt számolja ki, hogy mekkora összegre van szüksége. Személyi kölcsönt pár száz ezer forinttól, egészen 10 millió forintig lehet igényelni. Hogy mekkora összeget kaphat elsősorban az igazolható jövedelme nagyságától függ. Fedezet nem kell a személyi kölcsön felvételéhez, így a munkabért fogja megvizsgálni a pénzintézet. A JTM szabály szerint, 400 ezer forintos jövedelem alatt a munkabér 50%-a lehet a hitel havi törlesztőrészlete, 400 ezer forintos jövedelem felett, pedig 60%. A legtöbb bank 3-12 hónapos határozatlan idejű munkaviszonyt vár el, de a határozott idejű munkaszerződés sem kizáró ok.

 

Személyi kölcsön - fontos részletek! Jövedelem

Jövedelemtípusok, amit elfogadnak a bankok:

  • Külföldi jövedelem: A bankok többsége elfogadja a külföldről érkező jövedelmet is, csak picit több dokumentációval jár, mint a belföldi jövedelemmel rendelkezők kölcsönfelvétele.
  • KATA-s jövedelem: A KATA-s vállalkozásoknak legalább egy teljes lezárt üzleti év szükséges a hitelfelvételhez. NAV jövedelemigazolás is szükséges a KATA-s vállalkozók hitelfelvételéhez, ami a kiszámlázott éves összeg 60%-ról szól majd. A bankok ennek 40%-áig engedik elmenni a havi törlesztőt.
  • Önmagát saját vállalkozásában foglalkoztató személy: NAV jövedelemigazolás szükséges.
  • Készpénzben kapott jövedelem: NAV jövedelemigazolás szükséges.
  • Öregségi nyugdíj: A véglegesített öregségi nyugdíjjal rendelkezők is igényelhetnek személyi hitelt.
  • Végleges rokkantsági nyugdíj: Állandó juttatásról van szó, így végleges rokkantsági nyugdíjjal is igényelhető kölcsön.

 

Jövedelemtípusok, amit nem fogadnak el a bankok:

  • EVA-s vállalkozó: Az EVA-ból befolyó összeget a bankok nem tudják értelmezni, így ezzel nem igényelhető személyi kölcsön.
  • GYES: Nem számít hitelezhető jövedelemnek.
  • Osztalék: Erre nagyon kevés pénzintézet hitelez.
  • Közmunkás bér: Nem számít jövedelemnek.

 

A szabályozás értelmében személyi kölcsönt az a személy igényelhet, aki betöltötte a 18. életévét, viszont a bankok általában 20-23 éves kortól adnak kölcsönt. Egy hitelfelvételnek nem csak alsó, hanem felső korhatára is van, ami általában 68-70 év, de ez bankonként eltérő lehet. Ha a hitelfelvevő személy kora nem felel meg a bank által megjelöltnek, akkor adóstárs bevonása szükséges a hitelügyletbe, viszont neki is meg kell felelnie a bank követelményeinek.

 

Személyi kölcsön igényléséhez használja a Hitelmax személyi kölcsön kalkulátorát. Online hiteligénylés esetén gyorsabban megtudhatja, hogy jóváhagyta-e a pénzintézet hitelét, mint személyesen. A rendszer egyenesen a bank előbírálati vagy bírálati részlegéhez adja le igénylését, így akár pár óra alatt megtudhatja, hogy jogosult-e a hitelre.

Ajánló
Kommentek
  1. Én