A külföldi jövedelem nem kizáró ok egy hitel felvétele során, csak szigorúbb feltételeket szabnak a bankok, mint a Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárok esetében, és kevesebb a hitelt adó bankok száma. Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy milyen feltételei vannak, a külföldi jövedelemmel rendelkezők hitelfelvételének. Ugyanolyan kamatokkal (8-18%) rendelkezik egy külföldi jövedelemmel felvett személyi kölcsön, mint egy hazai jövedelemmel felvett hitel. Legyen szó bármilyen fajta hitelről, az alapkövetelményeknek minden esetben meg kell felelni.
Egy külföldi munkavállaló a hitelfelvételt a hazautazás időpontjára tervezi. Ezt alaposan elő kell készíteni, hogy zökkenőmentesen menjen a hitelfelvétel. Ezért érdemes előre tájékozódni, felmérni, hogy milyen hitellehetőségei vannak. Kalkuláljon oldalunkon, válogasson banki partnereink kedvező hitelajánlatai között. Néhány hitelintézet kamatkedvezményt is ad online hiteligénylés esetén. Kalkuláció után a rendszer adatait a kiválasztott bankhoz küldi, és a bank munkatársa felveszi Önnel a kapcsolatot. Regisztrálhat több banknál is, így nagyobb eséllyel indul a hitelfelvételben. Célszerű valós adatokat megadni a regisztráció során, mert a hivatalos dokumentumokból úgy is kiderül az igazság.
Fontos, hogy pontos elérhetőséget adjon meg, mert különben nem tudják Önt felhívni. Ez a külföldi munkavállalók szempontjából azért hasznos, mert előre meg tudja beszélni a banki ügyintézővel, hogy milyen dokumentumokra van szüksége a hitelfelvételhez. A bankok általában saját formanyomtatvánnyal dolgoznak, amit így el tudnak juttatni Önnek időben.
Jóval a hazaút előtt el kell kezdeni a dokumentumok beszerzését, mert nem biztos, hogy az indulás előtt 1-2 nappal mindegyikhez sikerül hozzájutnia. Például, a munkáltatói igazolást a munkáltatónak kell kitölteni, előfordulhat, hogy valamilyen dokumentumot le kell fordíttatni, stb.
Ha 3 millió forintnál magasabb összegre van szüksége, a hitelszerződést közjegyzői okiratba kell foglalni. Vagyis közjegyzőt is kell keresni, akivel időpontot kell egyeztetni.
A hazai pénzintézet forintban fogja utalni a pénzt a külföldi számlára, így devizaváltás is szükséges. A váltás nem középárfolyamon történik, ami költséget eredményez. Ennek mértéke a számlavezető banktól függ. Fizetését külföldön nyilvánvalóan nem forintban kapja, így hasznos lehet egy magyar bankszámla nyitása, amire néhány havi törlesztőrészletet elhelyez.
Megosztás a facebookonA bankszámla hivatalos nevén fizetési számla. Alapvetően arra való, hogy jövedelmet kapjon rá és onnan készpénz mozgatása nélkül teljesítse kötelezettségeit. Ma már el sem lehet képzelni életünket nélküle. Ha bankkártyát is igényel hozzá, amit kevesen tudnak, hogy nem kötelező, nagyban megkönnyítheti mindennapjait, rengeteg időt lehet vele spórolni, főleg, ha internettel is rendelkezik, mert annak segítségével számos művelet otthonról is elvégezhető, például befizetheti számláit a fotelból, illetve gond nélkül vásárolhat vele.
A bankszámlának jó néhány előnye van:
Egy bankszámla nyitása nagyon egyszerű művelet. Mielőtt kiválasztja az Ön számára legmegfelelőbb bankot, érdemes alaposan átnézni a pénzintézetek ajánlatait, mert a számlavezetési, illetve egyéb díjak között eltérések lehetnek, ami több ezer forintos különbséget is jelenthet, ha nem figyel oda.
Egy bankszámla nyitásának költségei is lehetnek, amiről mindenképpen tájékozódjon előre, és vigyen magával megfelelő mennyiségű készpénzt, vagy egy használatban lévő bankkártyát. Gyakran tartoznak a számlanyitáshoz kedvezmények, amik általában 1-2 évre szólnak. Érdemes a kedvezményes időszak utáni árakról is tájékozódni, mert hosszú távon azt fogja fizetni.
A bankszámla nyitásához szükséges dokumentumok